ctenice-povodenAni byste nevěřili, jak je nám to líto! Dlouhé měsíce příprav, týdny chystání a instalace, výstavní mobiliář, vše se, obrazně řečeno, v okamžiku sesulo na hromádku a tu spláchla voda...

Polovinu uvedené výstavy umístěné v gotických sklepích ctěnického zámku zničila při deštích na přelomu května a června vzdutá hladina podzemní vody. Doslova ji vycedil pískovec, v němž jsou sklepy zahloubeny. Zničeny jsou výstavní panely, sokly, elektrická instalace, enormní vlhkostí se octly v ohrožení i některé exponáty. Naštěstí se je podařilo včasným zásahem kurátorky a dalších pracovníků Muzea hlavního města Prahy odklidit do bezpečí.Výstava proto musela být zredukována pouze na část ve vyšším, barokním sklepení a přízemí zámeckého objektu. Přesto jsme nesložili ruce do klína. V současnosti pracujeme na úpravě scénáře, aby alespoň torzo výstavy mohlo dosloužit veřejnosti do konce srpna.

Bohužel, z předpokládané účasti v soutěži Gloria musaealis v kategorii Výstava roku, sešlo. Přesto budou až do ukončení expozice dále trvat komentované prohlídky. Jejich program naleznete vždy aktuálně na webu www.muzeumprahy.cz.