budoucnost chko makajAkci je třeba hodnotit jako vysoce přínosnou, s řadou velmi zajímavých příspěvků. Zájemce si může prohlédnout celý její záznam na webu města Příbram. Proběhla pod osobní záštitou hejtmana Středočeského kraje Ing. Petery, senátora PČR Ing. Buriana i ministrů obrany M. Stropnického, životního prostředí R. Brabce a pro místní rozvoj K. Šlechtové.

Za Obec Strašice se konference zúčastnila početná delegace v čele s Jiřím Hahnerem, starostou obce (v sekci WS 5 – Meziobecní spolupráce), dále zde byl radní Mgr. Jiří Kantor (sekce WS 1 – Ochrana), tajemník obce Mgr. Tomáš Svoboda (sekce WS 3 – Cestovní ruch), vedoucí kulturního odboru Mgr. Tomáš Makaj (sekce WS 1 – Ochrana, WS 2 - Nezastavitelnost) a vedoucí muzea RNDr. Martin Lang (sekce WS 3 a WS 4 – Ohrožení).

budoucnost chko langVýstupem z konference byla celá řada návrhů, doporučení a podnětů směrovaných k příslušným orgánům, především státní správy. Lze očekávat další podobná setkání jak odborníků, tak zástupců samospráv a státní správy v budoucnu, věnovaným již aktuálním požadavkům na chod CHKO Brdy, tak jak vyplynou v souvislosti s životem chráněné oblasti, ale i dotčených a okolních obcí v Plzeňském a Středočeském kraji.

Na konferenci jsme přednesli celkem čtyři příspěvky věnované problematice památkové ochrany, cestovního ruchu a povodňovému riziku na toku Klabavy. S našimi příspěvky vás seznámíme zde, na webu Muzea Středních Brd. Rovněž vyjdou i v plánovaném sborníku příspěvků z konference, v němž máme též svého zástupce v redakční radě.

Zvláštní poděkování náleží panu JUDr. Pavlu Čámskému, hlavnímu organizátoru setkání i jeho spolupracovníkům z města Příbrami, za bezchybné organizační zajištění a řízení vlastního průběhu konference.