Rada obce Strašice vydává tento 

Ubytovací řád
Turistické ubytovny Areálu zážitkové a poznávací turistiky Střední Podbrdsko, Strašice
 

1. Turistická ubytovna slouží k ubytování jednotlivců i skupin (výprav, účastníků seminářů apod.). Celková kapacita ubytovny je 18 lůžek. Registrace na recepci je možná od 10 do 11 a od 13 do 16 hodin. Ubytovací prostory je nutné opustit do 10 hodin dne, do kdy bylo sjednáno ubytování, pokud předem nebylo sjednáno jinak.

2. Pokoje jsou určeny k využití v plné kapacitě. Proto nelze uplatňovat nárok na menší obsazení pokojů, není-li předem sjednáno jinak.

3. Hygienická zařízení jsou společná, avšak zvlášť pro ženy a muže.

4. V ubytovně ubytovává vedoucí areálu, příp. jeho pověřený zástupce (služba na recepci), který ubytovanému lůžko předá. K vybavení náleží prostěradlo, podhlavník, spací pytel, vložka do spacího pytle, klíče od vchodu ubytovny, vnější branky a pokoje. Na vyžádání kopřiváková deka.

5. Veškeré pokoje jsou dvoulůžkové a čtyřlůžkové. Lůžka jsou stylová, bývalá armádní, a nelze požadovat zvýšení jejich standardu. V případě, že kapacita ubytovacího pokoje je vyčerpána, lze na zvláštní přání ubytovávaných skupin (např. rodin) pokoj dovybavit přistýlkou, avšak pouze v podobě zdravotnických vojenských nosítek s výbavou, viz bod 4.

6. Ubytovna je vybavena společnou kuchyňkou sloužící zároveň jako společenská místnost všem ubytovaným.

7. Ubytovaní jsou povinni:

8. Ubytovaným je zakázáno:

9. Ubytovaný má právo převzít pokoj čistý a vybavený. Při dlouhodobějším pobytu má nárok na poskytnutí úklidu ze strany ubytovatele (1x týdně setření prachu, umytí podlahy), 1x týdně výměnu prostěradla a vložky do spacího pytle. Ubytovaný má právo na použití společné kuchyňky k výše vyjmenovaným účelům.

10. Jízdní kola, motocykly, mopedy a vozíky se uskladňují ve zvláštním prostoru a stojanech vykázaných správou areálu. Cenné předměty si mohou ubytovaní uložit do úschovy. Za ostatní osobní věci, uložené mimo tato místa, správce areálu neručí.

11. Přivádět a vnášet zvířata do prostoru ubytovny je možné pouze výjimečně, s platným veterinárním osvědčením a jedině s předběžným souhlasem správce areálu. Jejich venčení v prostoru areálu není dovoleno.

 

Příloha č. 1 k Ubytovacímu řádu

Přílohou č. 1 k Ubytovacímu řádu je Ceník služeb turistické ubytovny Areálu zážitkové a poznávací turistiky Střední Podbrdsko, Strašice